Trudne dzieciństwo nie musi oznaczać patologicznej rodziny, pełnej przemocy i uzależnień. Z trudnym dzieciństwem mierzą się także osoby z tak zwanych dobrych domów. Jakie znaczenie ma terapia w ich dalszym życiu? Tego m.in. dowiecie się ze specjalnego webinaru, w którym uczestniczyła psycholog Marta Niedźwiecka i bohaterka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”, Beata Adamek.

Beata Adamek jest jedną z bohaterek książki „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”. Kobieta ma za sobą traumatyczne dzieciństwo pełne przemocy, alkoholu i braku miłości. „Pewnie na ten wzór zmajstrowałam sobie podobny dom” – przyznaje szczerze w swojej opowieści.

Beata finalnie trafiła do domu dziecka, który opuściła po uzyskaniu pełnoletności. Jej doświadczenie pokazało, że w Polsce dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i z domów dziecka nie mogą liczyć na wsparcie psychologa.

– To nie jest jakaś luka w systemie, bo tu nie ma systemu na terapie dla dzieci z domów dziecka – powiedziała Anna Kaczmarska, dyrektor zarządzająca Ery Nowych Kobiet podczas specjalnego webinaru, na który zostali zaproszeni psycholog Marta Niedźwiecka, Gabriel Majchrzak, autor książki „Niemożliwe nie istnieje” oraz Beata Adamek – wcześniej wspomniana bohaterka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”.

Z jakimi problemami mierzą się wychowankowie domów dziecka?

Historia Beaty pokazuje, z jakimi problemami borykają się osoby, które dorastały w domu dziecka. Przyziemne sprawy potrafią je przerosnąć. Adamek wyznała, że po opuszczeniu sierocińca żywiła się mrożonkami, bo nie miała pojęcia o przygotowywaniu posiłków, nie potrafiła poradzić sobie w urzędach.

– Nie do końca mogła dać sobie radę z taką normalną rzeczywistością społeczną, bo życie w domu dziecka skazywało ją na taki iluzoryczny kształt świata, nieprawdziwy. Dzieci nie żyją na takich „koloniach” całe życie – podsumowała Marta Niedźwiecka.

 

Rozwód czy separacja? Ważne pytania i odpowiedzi

Z czym jeszcze musiała zmierzyć się Beata? Dlaczego zdecydowała się podzielić swoją historią? Dlaczego większość z nas boi się przyznać do problemów i wstydzi iść na terapię? Czemu podświadomie pakujemy się w patologiczne związki i nie umiemy stworzyć prawdziwego domu?

Na te i inne pytania padły odpowiedzi podczas webinaru, który możecie obejrzeć poniżej.

Znaczenie terapii w leczeniu dzieci z trudnym dzieciństwem – BEZPŁATNY WEBINAR

BEZPŁATNY WEBINAR: Miłość w dzieciństwie. Konsekwencje wynikające z jej braku oraz wpływ na późniejsze, dorosłe życie.Naszymi gośćmi byli:Beata Adamek: bohaterka naszej pierwszej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”.Marta Niedźwiecka: Pierwsza w Polsce certyfikowana sex coach – pracująca z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Jako life coach wspiera w rozwoju osoby kreatywne i poszukujące swojej drogi. Psycholog – prowadzi sesje indywidualne i warsztaty dla solistów i par.Gabriel Majchrzak: Absolwent Prawa Administracyjnego oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Autor książki „Niemożliwe nie istnieje”. Wiecznie uśmiechnięty człowiek, który cieszy się życiem na każdej jego płaszczyźnie. Pełen pozytywnej energii optymista i entuzjasta. Mówi o sobie, że dostał drugie życie i potrafi je kochać. Spełniony tatuś. Wie doskonale, czym jest dar istnienia.Rozmowę poprowadziła Dyrektor Zarządzająca i wiceprezes Fundacji Ery Nowych Kobiet, Anna Kaczmarska.

Geplaatst door Era Nowych Kobiet op Dinsdag 13 oktober 2020

Chcielibyście poznać w całości historię Beaty? Znajdziecie ją w książce „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”, którą można dostać pod tym linkiem.

– To są na pewno bardzo autentyczne, bardzo przejmujące historie o kobiecej odwadze, mierzeniu się z wyzwaniami, ale także o (…) tym, jak wygląda realna sytuacja kobiet w Polsce, jak to jest być w Polsce matką, jak to jest być w Polsce pracownicą, jak to jest być w Polsce kobietą narażoną na różne trudności. Oprócz tego te historie są niesłychanie wzruszające – mówi o książce Marta Niedźwiecka.

Te historie to szczepionka na smutek i recepta na szczęście. To potwierdzenie tego, że NIE MA sytuacji bez…

Geplaatst door Era Nowych Kobiet op Woensdag 14 oktober 2020

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *