NIE BAŁAM SIĘ
O TYM ROZMAWIAĆ

Cały dochód zostanie przekazany na Fundację Ery Nowych Kobiet oraz realizację celów statutowych fundacji

1

LIDERKA

która przekonała kobiety
do tego, że nie należy się bać

9

BOHATEREK

które udowadniają, że nie ma
sytuacji bez wyjścia

19 mln

POLEK

których życie może się odmienić

9 prawdziwych historii

które pokazują, że nawet z najgorszej sytuacji można znaleźć wyjście.

Nie uznaję teorii, że
„Co nas nie zabije, to nas wzmocni”.

Nie wszystko musi się nam przytrafić. Wiele tragedii w ogóle nie powinno mieć miejsca, jak np. gwałty, przemoc domowa itd. Ale życie idealne nie jest. Są w nim sukcesy i porażki, zwycięstwa i przegrane. Każdy ma na koncie zyski i straty. Ja też. Los oszczędził mi co prawda wielkich dramatów i tragedii życiowych, jakim musiały niejednokrotnie stawić czoło kobiety, które spotykam na swojej drodze. To Wy, Wasze historie, doświadczenia, o których nie boicie się rozmawiać, udowadniają, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Po 18 miesiącach doszłam do wniosku, że Polki boją się być szczęśliwe, dlatego wraz z 9 bohaterkami, stworzyłam coś wyjątkowego. Coś w czym każda z Was będzie mogła odnaleźć odpowiedź jak pokonać nawet najtrudniejsze przeciwności losu i przekonać się, że szczęścia MOŻNA się nauczyć.

podbis_black
Joanna Przetakiewicz
1.5 mln

par

ma problem z zajściem w ciążę

87%

kobiet

to ofiary przemocy seksualnej

3

Polki

giną co tydzień z powodu przemocy domowej

5 000

osób rocznie

popełnia samobójstwo w wyniku depresji

8 mln

Polaków

ma zaburzenia psychiczne

W 2030 roku

depresja

będzie na 1. Miejscu wśród najczęstszych chorób

79%

Polek

nie jest bądź nie wie czy jest szczęśliwa

7.5 mln

singli

w Polsce

7.5 mln

osób w Polsce

jest niepełnosprawnych

Co drugie

małżeństwo

w Polsce się rozpada

Zmiana zaczyna się od rozmowy.

DLATEGO NIE BÓJ SIĘ O TYM POWIEDZIEĆ!

closeup_586x643
Każda z nas mierzy się z trudnymi doświadczeniami. Ale nie warto się bać. Można zawalczyć o swoje szczęście. Tak, jak zrobiły to bohaterki książki.

Każda z nich uwierzyła, że to ma sens. Opowiadają o trudnym dzieciństwie, o traumach, o związkach z przemocą (także seksualną), o tragicznych wypadkach czy wydarzeniach, które w jednej chwili zmieniły ich życie w koszmar, a także o pogardzie i kłamstwach. Te kobiety „nie bały się o tym rozmawiać”. Podjęły ryzyko w imieniu innych kobiet, by zainspirować je do działania. Po to, aby wreszcie zacząć żyć po swojemu. Szczęśliwie. Patrząc na ich portrety (bo zdecydowały się pokazać czytelnikom swoje twarze!) trudno uwierzyć, z jakim bólem, upokorzeniem i złem musiały się zmierzyć. Co ciekawe, na co dzień są eleganckie, zadbane i … uśmiechnięte.

Poznaj nasze Bohaterki

Agnieszka

Nie wiem, jak to jest, gdy ktoś cię bardzo kocha. My po prostu ze sobą byliśmy. Szukałam miłości i akceptacji, ale dla niego nigdy nie byłam wystarczająco dobra.

Beata

W domu był alkohol, wieczne libacje. Widziałam, jak tata próbował poderżnąć mamie gardło. Raz o mało nie zgwałcili siostry, ale udało jej się wyrwać i wyskoczyć przez okno.

Elżbieta

Odebrałam wynik i zesztywniałam. Nowotwór szyjki macicy. Nie płakałam. Kucnęłam i nie mogłam się podnieść. Czułam pustkę. I co teraz?

Innocenta

Mam dwie  historie, przed i po guzie, a mój świat kończył się kilka razy, bo poległam prywatnie, biznesowo i zdrowotnie.

Izabela

Od dzieciństwa wpajano mi, że sukces oznacza wysokie stanowisko i duże pieniądze. Chciałam pokazać, że mi się uda. Mama lubiła opowiadać, jak dobrze mi w życiu idzie, więc robiłam wszystko, by miała o czym mówić.

Karolina

Nieraz płakałam i miałam dosyć. Bez końca zastanawiałam się, co jest ze mną nie tak? Dlaczego nie mogę zajść w ciążę jak każda normalna kobieta?

Klaudia

W komisariacie opowiedziałam ze szczegółami, jak zachowuje się mój mąż. Policjantka, która odbierała ode mnie zeznania, powiedziała, że musi wyjść i odsapnąć, bo trudno jej uwierzyć w to, co mówię.

Magda

Gdy po operacji lekarze podali mi lustro, zaniemówiłam: Boże, to nie ja. Skóra z przodu głowy odstawała od czaszki. Wyglądałam jak jednorożec. Wpadłam w rozpacz.

Magdalena

Na miejscu wypadku, pod drzewem znalazłam smoczek. Poczułam, jak z mojego dziecka uchodziło życie.

W książce poznasz dziewięć prawdziwych relacji z życia kobiet, a także
po raz pierwszy opowiedzianą tak osobiście! - historię samej Joanny.

NIE BAŁAM SIĘ O TYM ROZMAWIAĆ. TERAZ TWOJA KOLEJ!

 I dołącz do akcji #NIEBOJESIE.

Dołącz do nas!

Zostań jedną z nas i bądź na bieżąco!