W USA na oddziałach onkologicznych praktykowana jest wzruszająca tradycja. Osoba kończąca leczenie uderza w Dzwon Zwycięzcy, oznajmiając tym samym wygranie walki z nowotworem. Fundacja Era Nowych Kobiet prowadzi właśnie zbiórkę na trzy kolejne Dzwony, które zawisną na oddziałach onkologicznych.

Fundacja Era Nowych Kobiet realizuje swoją misję i wizję pomocy kobietom, wsparcia, świadomości, edukacji i redukcji poczucia osamotnienia w całej Polsce i zagranicą. W ramach współpracy z liderkami ruchu realizujemy wspólne zadania w zakresie prowadzenia działalności charytatywnej, edukacji kobiet oraz szeroko pojętego life – stylu.

Dzisiaj szczególne znaczenie ma dla nas kampania społeczna skierowana do kobiet, które są pacjentkami oddziałów onkologicznych albo kobietami, które wspierają na tych oddziałach swoich bliskich. W związku z tym zwracamy się z zaproszeniem do udziału w akcji Dzwon Zwycięzcy oraz wsparcie zbiórki na zakup i zawieszenie dzwonów wraz z pamiątkowymi tablicami w 3 kolejnych szpitalach: w Kaliszu, w Poznaniu, w Koszalinie.

Fot. Piotr Babulewicz

Symbol wygranej walki

Każdy, kto kończy leczenie i opuszcza oddział, jest nadzieją dla pozostałych pacjentów wciąż walczących o siebie. Uderza symbolicznie w mosiężny dzwon, aby dać wyraz wsparcia, empatii, podziwu dla pacjentów leczących się i szczęśliwie leczenie kończących. Akcja ma solidaryzować kobiety. Pokazywać, że żadna z nich nie jest sama. Do tej pory w ramach działań Fundacji i dzięki zaangażowaniu Liderek Ery Nowych Kobiet Dzwony Zwycięzcy zawisły na dwóch oddziałach onkologicznych w Białymstoku.

Razem możemy więcej. Dołącz do naszej akcji, liczy się każdy grosz.

Link do zbiórki znajdziesz TUTAJ

Dziękujemy!

Fundacja Era Nowych Kobiet

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *