Styl życia

Magda Mołek: Obecnie mamy zderzenie dwóch światów – patriarchatu i siły kobiet

Magda Mołek wzięła udział w live Ery Nowych Kobiet, podczas którego opowiedziała o obecnej sytuacji kobiet w Polsce i na świecie. Dziennikarka przyznała, że obecnie następuje zderzenie dwóch światów.

instagram.com/magda_molek/

Magda Mołek, dziennikarka i prezenterka. Od kilku miesięcy z sukcesem prowadzi własny kanał na YouTube, który, jak sama przyznaje, daje jej poczucie wolności i niezależności. Magdalena Kuszewska podczas specjalnego live’u z Magdą Mołek na Instagramie wypytała ją o to, jak odnajduje się w tym wirtualnym świecie. Czy Internet wygrał z telewizją?

Magda Mołek znana jest także z tego, że aktywnie wspiera kobiety. Dziennikarka opowiedziała o swoim udziale w strajkach kobiet. Zdradziła także, co zrobiło na niej największe wrażenie podczas takiego spaceru.

Sytuacja i rola kobiet w Polsce i na świecie zmienia się diametralnie. Magda Mołek przyznała, że nadchodzące zmiany doskonale pokazały nam wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

Za Donaldem Trumpem stała jego córka, Ivanka Trump, a za Joe Bidenem – Kamala Harris, czyli wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych od stycznia. Jakie to były bardzo różne kobiety!

Magda Mołek podkreśla, że Ivanka Trump reprezentowała patriarchalny, bezwzględny i nieczuły wobec kobiet świat.

Po drugiej stronie świetnie wykształcona, energiczna, nie bojąca się nikogo i niczego (…) Kamala Harrils. To jest to starcie dwóch światów. I teraz na świecie w ógule ma miejsce zderzenie dwóch kodów kulturowych: tego, który odchodzi czyli patriarchatu i tego nowego, którego nazwy chyba jeszcze nie mamy, ale nazwałabym go „siłą kobiet”.

O czym jeszcze opowiedziała Magda Mołek? Tę inspirującą i niezwykle ważną rozmowę w całości możecie obejrzeć poniżej:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *