Jak być szczęśliwą? Unikaj pewnych nawyków, które konsekwentnie zabijają Twoje szczęście. Czego nie robić, aby być szczęśliwą?

Jak być szczęśliwą? Nie da się ukryć, że każdemu zależy na szczęściu w życiu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z popełnianych błędów, które oddalają nas od szczęścia.

Brutalna prawda jest też taka, że życie często nas nie oszczędza, a wtedy najtrudniej skupić się na dążeniu do szczęścia. Założycielka Ery Nowych Kobiet, Joanna Przetakiewicz powtarza uparcie, że szczęścia można się nauczyć. W tym stwierdzeniu jest prawda! Jeśli wypracujemy w sobie pewne zachowania, to na pewno będzie nam lżej.

Na początek pozbądź się trzech złych nawyków, które zabijają drogę do szczęścia.

3 destrukcyjne nawyki, które zabijają Twoje szczęście:

1. Narzekanie

Słowo mówione ma naprawdę wielką moc. Jeśli wciąż narzekasz to całą swoją energię skupiasz na negatywnych emocjach i wydarzeniach. Oczywiście każdy z nas może wypracować sobie poranne afirmacje, które nastawią nas pozytywnie na nowy dzień, ale zastanów się, czy zdarza Ci się wypowiadać podobne zdania:

Moje dzieci nic nie robią w domu poza bałaganem.

Nie znoszę ludzi, z którymi pracuję.

Nie lubię tego auta. To gruchot.

To nic innego, jak narzekanie, przez które zapominamy o rzeczach, za które jesteśmy wdzięczni w życiu i które przynoszą nam szczęście. Być może Twoje dzieci nie sprzątają za wiele, ale które dzieci to robią? Zwłaszcza same z siebie. Być może nie możesz dogadać się ze współpracownikami, ale masz pracę i to być może taką, którą lubisz? Nie lubisz swojego auta? Wolałabyś jeździć komunikacją miejską? Czasem “gruchot” jest lepszy od zatłoczonego autobusu.

2. Brak wybaczenia

Wybaczanie nie jest łatwe. Trudno pozbyć się urazy po tym, jak ktoś nas zranił. Jeśli jednak sama chcesz, aby Tobie wybaczano błędy, musisz nauczyć się wybaczać innym.

Oczywistym jest też, że niektóre zachowania jest łatwiej wybaczyć. Czasem trudno jest zapomnieć o tym, co ktoś Ci zrobił, ale zawsze możesz wybaczyć. Pomyśl o braku przebaczenia jak o zarazku, który wkrótce zacznie zakażać kolejne komórki. Pozbądź się tego “zarazku”, a uratujesz resztę organizmu.

Jak znaleźć szczęście w życiu? Jak znaleźć szczęście w życiu?

3. Życie przeszłością

Ktoś kiedyś powiedział, że przeszłość jest doskonałym miejscem do odwiedzin, ale nie do życia.

Oczywiście wydarzenia z przeszłości uczą nas wiele, ale pod warunkiem, jeśli przekładamy je na teraźniejszość. Musimy pamiętać, że przeszłość już jest skończona i trwa jedynie w naszej pamięci. Nie możemy cofnąć czasu i nie warto skupiać się na tym, co by było, gdyby…

Pamiętaj jednak, że to właśnie teraźniejszość i przyszłość jest w Twoich rękach i nad nimi możesz względnie zapanować.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *