“Od facetów dla facetów” to wideo, które podbija sieć. Takie gwiazdy, jak Dawid Podsiadło, Janusz Gajos, Czesław Mozil czy Robert Makłowicz nagrali poradnik, w którym zdradzają innym panom, jak wspierać kobiety.

Od końca października, kiedy zapadła decyzja Trybunału Konstytucyjnego o niemal całkowitym zakazie aborcji w naszym kraju, Polki walczą o swoje prawa. Tłumnie wychodzą na ulice demonstrując swój sprzeciw.

W tych protestach biorą udział nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni, którzy je wspierają. Demonstracje są coraz bardziej agresywnie tłumione, ale to nie zraża Polek, które są często porównywane do sufrażystek.

“Od facetów dla facetów” – gwiazdy w poradniku dla mężczyzn

Na YouTube pojawił się film “Od facetów dla facetów”. Wideo wyreżyserowane przez Matyldę Damięcką, a do którego tekst napisał Piotr Stankiewicz od razu podbiło sieć. W filmie występują takie gwiazdy, jak: Dawid Podsiadło, Janusz Gajos, Bartłomiej Topa, Robert Makłowicz, Czesław Mozil, Mateusz Damięcki i Tomasz Organek.

Nie przemawiajmy do kobiet, mówmy do innych mężczyzn – mówi na wstępie Janusz Gajos.

Wideo ma być instrukcją dla innych mężczyzn, jak wspierać kobiety w tym trudnym dla nich czasie. Okazuje się, że wielu panów nie zdaje sobie sprawy, jak dużo mogą zrobić dla płci przeciwnej, która właśnie walczy o swoje prawa. Dodatkowo mężczyźni borykają się także z krzywdzącymi stereotypami dotyczącymi ich roli w życiu społecznym.

Back to list

Related Posts

One thought on ““Od facetów dla facetów”, czyli poradnik dla mężczyzn o tym, jak wspierać kobiety

  1. Pan Talob pisze:

    Powód, dla którego nie wspieram strajku kobiet. Ale jeżeli chcecie wywołać totalitarną (kto nie jest z nami jest przeciwko nam) rewolucję, to powadzenia. historia was oceni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *