Dominic D’Angelica – finalista “Top Model” został usunięty z programu po tym, jak na jaw wyszedł fakt, że był on skazany za przestępstwo seksualne. Stacja TVN wydała w tej sprawie oświadczenie. Sprawę skomentowała także Maja Staśko, która wspiera ofiary przemocy seksualnej.

We wtorek, 24 listopada na jaw wyszła sprawa finalisty “Top Model” Dominica D’Angelica, który w 2013 roku usłyszał zarzut oralnej kopulacji z osobą poniżej 16. roku życia.

Sprawę nagłośnił “Operation Care”, który “świadczy usługi i zapewnia bezpieczne schronienie ofiarom przemocy domowej i napaści seksualnych od 1980 roku”. W komentarzach pod zdjęciami na profilu “Top Model” “Operation Care” informowało, że Dominic D’Angelica znajduje się w rejestrze przestępców seksualnych.

Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Codziennie jedna na pięć kobiet staje się ofiarą przemocy!

Według informacji mężczyzna miał dopuścić się oralnej kopulacji z osobą poniżej 16. roku życia.

Dominic D’Angelica usunięty z “Top Model” – oświadczenie TVN

Na reakcję stacji nie trzeba było długo czekać. Dominic został usunięty z programu, a TVN wydało specjalne oświadczenie w tej sprawie.

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje.
Marcin Barcz, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery

Dominic D’Angelica usunięty z “Top Model” – komentarze

Sprawa Dominica budzi oczywiście ogromne emocje. W obronie uczestnika stanęli juror “Top Model” Dawid Woliński i prowadzący, Michał Piróg. Panowie nie zrobili tego w sposób bezpośredni, jednak na ich profilach pojawiły się wymowne wpisy.

“Zniszczyć człowieka, jakie to proste!” – napisał na Instastory Dawid Woliński.

“Raz podłożony ogień wywołuje pożar a ten bezpowrotnie i bezlitośnie trawi wszystko na swojej drodze. Efekt jest nieodwracalny. Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść.” – czytamy we wpisie Michała Piroga.

Do sprawy, a zwłaszcza do komentarzy panów odniosła się Maja Staśko, która od lat broni ofiar przemocy seksualnej. Kobieta wydała także z Patrycją Wieczorkiewicz książkę “Gwałt polski”.

Staśko w obszernym wpisie podkreśla, że nie podoba jej się stygmatyzowanie przestępców seksualnych wśród księży i stawanie w obronie sprawców “ze swojego środowiska”.

Nie wierzę, jak można oburzać się przemocą księży i usprawiedliwiać przemoc ludzi z „naszego” środowiska. Przemoc „naszych” jest mniej przemocowa?

We wpisie Mai Staśko czytamy także:

Nikt też nie wydaje wyroku – on został wydany przez SĄD kilka lat temu. Domniemanie niewinności? Po wyroku nie obowiązuje. Jest wina. Winnym jest ZAWSZE gwałciciel. To on zniszczył sobie życie, nie ofiara ani matka ofiary. Jak nie zniszczyć sobie życia? NIE GWAŁCIĆ.

Dominic D’Angelica usunięty z “Top Model” – oświadczenie Dominica

Do sprawy odniósł się także sam zainteresowany. Dominic D’Angelica na swoim profilu na Instagramie opublikował oświadczenie, w którym informuje, że nigdy nie został uznany za winnego.

Mężczyzna informuje, że jego proces nie zakończył się, bo dwóch sędziów się rozchorowało, a sędzia zastępczy się nie pojawił. Dominic nie miał pieniędzy na dalszą walkę w sądzie, dlatego pójście na ugodę było dla niego jedynym rozwiązaniem.

Dominic odniósł się także do pobicia, którego się dopuścił. Mężczyzna tłumaczy, że bronił wówczas swojej cioci przed agresywnym partnerem.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *