Marta Lempart została uznana przez “Financial Times” za jedną z najbardziej wpływowych kobiet roku. Brytyjski dziennik opublikował tekst działaczki, w którym wyznaje, że stała się “wrogiem państwa”.

Brytyjski dziennik “Financial Times” uznał Martę Lempart za jedną z najbardziej wpływowych kobiet 2020 roku. Na łamach periodyku ukazał się także tekst działaczki, w którym wyznaje ona, że do niedawna była kobietą “ze zwykłą pracą i życiem, obywatelką przestrzegającą prawa, która ufała państwu”. Jej los odwrócił się o 180 stopni, kiedy w Polsce rozpoczęła się walka o prawa kobiet, a Lempart stanęła na czele Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Apel Joanny Przetakiewicz i Ery Nowych Kobiet do władz

Wszyscy jesteśmy. My, ludzie. Żyjemy z tym i wygramy, bo niezależnie od tego, jak wielu policjantów, żołnierzy i najemników mają, nas, których domagają się wolności, jest więcej. Ja to wiem, oni to wiedzą i wiedzą to tysiące młodych ludzi, którzy tańczą i śpiewają na ulicach polskich miast. Dlatego właśnie tańczą.

Wszystko zaczęło się pod koniec października, kiedy Trybunał Konstytucyjny wprowadził niemal całkowity zakaz aborcji w Polsce. Wówczas Polacy w kraju i za granicą tłumnie wyszli na ulice, aby okazać swój sprzeciw w tej kwestii.

Protesty przeciwko decyzji TK trwają do dziś, a państwo za wszelką cenę próbuje je stłumić.

Zakaz aborcji w Polsce. Protesty w całym kraju i za granicą

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *