Avril Haines ma zostać pierwszą w historii kobietą, która będzie szefową amerykańskiego wywiadu. Kim jest Avril Haines? Czym jeszcze zaskoczy nas Joe Biden?

Joe Biden czyi prezydent elekt przygotowuje się do objęcia swojego stanowiska wraz z początkiem 2021 roku. We wtorek, 24 listopada Biden na specjalnej konferencji ma ogłosić współpracowników z zakresu bezpieczeństwa narodowego. Pierwszy raz w historii szefem amerykańskiego wywiadu ma zostać kobieta – Avril Haines.

Avril Haines – kim jest?

Avril Danica Haines urodziła się 29 kwietnia 1969 roku w Nowym Jorku. Jest absolwentką Uniwersytetu w Chicago, gdzie zdobyła tytuł licencjata fizyki teoretycznej. W 2001 roku zdobyła tytuł doktora nauk prawnych Uniwersytetu w Georgetown.

Czas na kobiety! Nie tylko w USA

Haines pełniła funkcję zastępcy dyrektora C.I.A. w administracji Obamy. Następnie została zastępcą doradcy Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego.

Avril Haines i Joe Biden mieli już okazję współpracować. Kobieta była bowiem zastępcą głównego radcy prawnego senackiej komisji ds. stosunków zagranicznych w latach 2007-2008, podczas gdy Biden był jej przewodniczącym.

Historyczne zmiany

Zmiany w rządzie, które zachodzą po wyborach w USA są historyczne. Joe Biden od samego początku deklaruje swoje zaangażowanie na rzecz różnorodności. Prezydent elekt ma w planach nominacje dla Latynosa – Alejandroa Mayorkasa na szefa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Te osoby są równie doświadczone i sprawdzone w sytuacjach kryzysowych, co innowacyjne i pomysłowe – powiedział Joe Biden o swoich kandydatach. – Ich osiągnięcia w dyplomacji nie mają sobie równych (…) Nie możemy sprostać tym ogromnym wyzwaniom za pomocą starych sposobów myślenia i z niezmienionymi nawykami. Dlatego ich wybrałem.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *