25 listopada w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet zapraszamy od 21:00 na Crime+Investigation. Przemoc domowa jest poważnym problemem społecznym, którego natężenie eskaluje szczególnie w dobie izolacji. Z tej okazji odbędzie się także specjalne spotkanie on-line, w którym weźmie udział także prezes Fundacji Era Nowych Kobiet, Anna Kaczmarska.

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Chcąc zwrócić szczególną uwagę na to zjawisko i uwrażliwić widzów na obecność przemocy w otoczeniu, Crime+Investigation w tym szczególnym dniu zaprezentuje od 21:00 pasmo programowe poświęcone przemocy domowej.

Stop Przemocy Wobec Kobiet – spotkanie on-line

W 2019 roku stacja rozpoczęła także akcję Stop Przemocy Wobec Kobiet, której ambasadorką została Katarzyna Grochola. W tym roku Crime+Investigation zaprasza także na wyjątkowe spotkanie on-line, które poprowadzi Izabella Wiley, Dyrektor Generalna A+E Networks. W dyskusji na ten wyjątkowo trudny temat wezmą udział Katarzyna Grochola, Prezes Centrum Praw Kobiet Urszula Nowakowska, ambasadorka Forbes Women i Wiceprezes Ery Nowych Kobiet Anna Kaczmarska, która opowie o akcji i książce „Nie bałam się o tym rozmawiać”, a także psycholożka z pogotowia „Niebieska linia” Maja Kuźmicz i asp.szt. Wioletta Sztubska, która reprezentować będzie Komendę Główną Policji.

Do spotkania można dołączać tutaj.

Stop Przemocy Wobec Kobiet – specjalne pasmo programowe

Brak naszej reakcji może kosztować kogoś życie. W specjalnym paśmie programowym Crime+Investigation znajdują się dwa programy zza oceanu – “Tragedia w rodzinie Newmanów” oraz “Zabił mnie mąż”. Od 23:00 z kolei zostanie wyemitowana produkcja “Niewidzialne: stop przemocy”. Cztery bohaterki, które skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie w niezwykłym programie dokumentalnym „NIEWIDZIALNE: STOP PRZEMOCY”. Ich opowieści wysłuchała prowadząca programu Katarzyna Grochola, która w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie prezentowała bolesną prawdę o przemocy domowej. Świadectwa ofiar przemocy ukazują, że przemoc wobec kobiet często jest niewidzialna, ukryta w czterech ścianach domu często trwa latami. Wiele z nich boi lub wstydzi się mówić o swoim problemie. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy.

Katarzyna Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. Każdy odcinek programu poświęcony został innej sprawie, w której jedna z kobiet doświadczyła przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Historie kobiet, które uwolniły się od niebezpieczeństwa uzupełnione zostały o wypowiedzi ekspertek z Centrum Praw Kobiet, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową.

Program „NIEWIDZIALNE: STOP PRZEMOCY” ukazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeśli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *