Przemoc domowa to problem, który znacznie nasilił się w obecnej sytuacji, kiedy jesteśmy na kwarantannie lub podczas lockdownu. Jest jednak sposób, żeby uwolnić się z tego koszmaru.

Trwająca na świecie epidemia koronawirusa wywróciła nasze życia do góry nogami. Od pierwszego całkowitego zamknięcia nas w domach wiosną 2020 dużym problemem okazało się przebywanie z najbliższymi przez 24 godziny na dobę.

Przemoc domowa podczas kwarantanny

Niestety dane pokazują, że lockdown nasilił problem przemocy domowej. Co gorsza podczas ciągłego zamknięcia w domu, trudno jest poprosić kogokolwiek o pomoc.

Jest jednak sposób, aby nie budząc żadnych podejrzeń zgłosić swój problem. Ponieważ nie chcemy, aby informacja ta dotarła do potencjalnych oprawców, nie będziemy jej treści publikować w artykule. Szczegóły znajdziecie w poniższym poście z naszej zamkniętej grupy na Facebooku “Nie boję się – Era Nowych Kobiet”.

Jak poradzić sobie z przemocą domową w czasie kwarantanny?

Jeśli nie należysz do naszej grupy, nie zobaczysz treści powyższego posta.

Opanuj emocje w czasach… izolacji

Przemoc domowa to nie tylko bicie!

Pamiętaj! Przemoc domowa nie oznacza tylko przemocy fizycznej. To także znęcanie się psychiczne (kłótnie, wyzwiska, poniżanie), gwałt i napastowanie seksualne oraz uzależnianie finansowe drugiej osoby.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *