Znaczenie terapii u osób z trudnym dzieciństwem

Znaczenie terapii w życiu osób z trudnym dzieciństwem

Trudne dzieciństwo nie musi oznaczać patologicznej rodziny, pełnej przemocy i uzależnień. Z trudnym dzieciństwem mierzą się także osoby z tak zwanych dobrych domów. Jakie znaczenie ma terapia w ich dalszym życiu? Tego m.in. dowiecie się ze specjalnego webinaru, w którym uczestniczyła psycholog Marta Niedźwiecka i bohaterka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”, Beata Adamek.

ile masz ról na co dzień

Ile masz ról na co dzień?

Żona lub partnerka, matka, córka, przyjaciółka, siostra, kuzynka, sąsiadka, pracownica albo szefowa, aktywistka lub… Ile ról pełni każda z nas na co dzień? Ile z nich daje frajdę i radość, a ile bywa ciężarem? Jak się w nich odnaleźć i, co ważne, nie zgubić siebie?

Slow life

Slow life. Jak żyć spokojnie i powoli?

Stres, pośpiech, tempo towarzyszą nam nie tylko w pracy, ale także w domu. Na coraz szybszej i coraz bardziej zakręconej karuzeli życia można stracić poczucie wartości i zdrowie. Ratunkiem okazuje się filozofia slow life. Co to jest?

Photo by Zed Benson on Unsplash

Trening radości, czyli fenomen zumby

To najbardziej….demokratyczne zajęcia fitness na świecie. Można na nich spotkać zarówno dojrzałe kobiety, jak i studentki. Przychodzą także panowie. Sukcesy zumby kryje się w latynoskich rytmach, dzięki którym aerobik zmienił się w najlepszą zabawę. Nigdy spalanie kalorii nie było

opanuj emocje

Opanuj emocje w czasach… izolacji

Pandemia, która dotknęła świat, zmusiła nas do „czasowej” samotności. Zostaliśmy uwięzieni w domach, w miastach, w krajach. Część osób sięga po używki, inni wchodzą w konflikty i mają depresję. Nie wszyscy sobie radzą z izolacją, a przecież ta umiejętność może się przydać. I to bardzo!

dress code

Dress code: Przekleństwo i dar

Dress code czyli odpowiedni strój do okazji czy stanowiska ma wielkie znaczenie. Źle dobrane ubranie może przekreślić naszą karierę, ale czy na pewno? Pewna rekruterka poszukiwała pracowników ubrana w marynarkę i czerwone kapcie. Para narzeczonych zrezygnowała z organizacji wesela w luksusowym hotelu, bo managerka miała odrosty. Wnioski? To, co nosisz w życiu zawodowym, ma bezpośredni wpływ na twoją karierę.

Jak znaleźć szczęście

Jak znaleźć szczęście w życiu?

Każdy postrzega szczęście nieco inaczej, choć liczą się podobne sprawy. Bliskość, miłość, zdrowie, radość życia. Różne narody próbują znaleźć własną receptę na szczęście. Która z nich jest Twoja?

Pieniądze

Biznes Nowej Ery. Bardzo prosto o finansach

W jednym z odcinków Letniej Szkoły Ery Nowych Kobiet by Koźmiński dr Błażej Podgórski przybliżył temat finansów. W tym wykładzie dowiecie się, jak dbać o płynność finansową oraz jak utrzymać odpowiednią rentowność.