Założyłyśmy firmę 8 marca – w Dzień Kobiet. Symboliczna data. Dwie przyjaciółki postanawiają przenieść swoją relację na wyższy poziom i zacząć działać biznesowo. Wystawienie przyjaźni na próbę? A może przepis na sukces? Z perspektywy czasu wiemy, co pomogło nam rozkręcić biznes na starcie.

Każda z nas chciała rozwijać się biznesowo, a skoro doskonale się znałyśmy, dogadywałyśmy i spędzałyśmy ze sobą dużo czasu, to czemu nie miałyśmy stworzyć wspólnego biznesu?

Od przyjaźni się zaczęło…

Współpraca z przyjaciółmi jest o tyle dobra, że już od początku wiemy, jakie są nasze mocne i słabe strony. Pracując we dwójkę, możemy korzystać z kompetencji własnych, jak i kompetencji partnera. Efekt? Razem osiągamy znacznie więcej, niż działając osobno.

Partnerzy biznesowi na wagę złota!

Zanim udamy się do nowego fryzjera, zazwyczaj prosimy znajomych o polecenie kogoś sprawdzonego. Warto więc wykorzystać moc rekomendacji od partnerów biznesowych i w swoim biznesie. Na początku możesz ich znaleźć wśród znajomych. Gdy Twoja marka stanie się rozpoznawalna, pozyskuj partnerów wśród firm, które posiadają tę samą grupę docelową, a więc docierają do klientów, na których i Tobie zależy. Jeśli na początku swojej działalności nie posiadasz dużego kapitału, to dzięki partnerom biznesowym możesz korzystać z przydatnych dla Ciebie usług w formie barteru (usługa za usługę).

Wsparcie bliskich? Bezcenne…

Doceniłyśmy je z dwóch powodów. Przede wszystkim prosiłyśmy ich o informacje zwrotne na temat naszych działań w sieci czy organizowanych szkoleń. Od początku chciałyśmy budować firmę na naturalnych predyspozycjach i korzystać z własnego potencjału, a dzięki znajomym
mogłyśmy się upewnić, czy podążamy odpowiednią drogą. Nie tylko pełnili rolę konsultanta, ale także darmowego promotora naszych usług. Chętnie dzielili się naszymi postami i polecali tam, gdzie tylko widzieli, że nasze usługi będą wartościowe.

Wnioski?

Biznes na starcie rozkręciłyśmy dzięki relacjom. Jeśli masz fajny pomysł na biznes, znajdź kogoś, z kim się dogadujesz i zacznij działać! Pamiętaj o wsparciu partnerów biznesowych, którzy będą ambasadorami Twojej marki oraz o znajomych, którzy na początku będą Cię mocno wspierać.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *