Jak być bardziej pewną siebie? Kobiety (mężczyźni także) wciąż cechują się zbyt małą pewnością siebie. Mamy dla Was 10 prostych rad, które pomogą Wam zbudować poczucie własnej wartości.

Jak być bardziej pewną siebie? Wszystkie wciąż chętnie poszukujemy sposobów, aby poczuć się pewniej. Często jednak dodajemy sobie pewności siebie nie tak, jak trzeba. Mamy dla Was kilka skutecznych sposobów na zbudowanie poczucia własnej wartości.

Jak być bardziej pewną siebie?

1. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Trudno jest wierzyć w siebie, kiedy otaczają nas ludzie, którzy notorycznie nas ściągają w dół i krytykują. Ogranicz kontakty z osobami, które zbyt często wypowiadają się negatywnie na temat Twoich decyzji i działań lub takimi, które ciągle narzekają na swoje życie, zwłaszcza jeśli czujesz się z tym źle!

2. Wyprostuj się

Ta rada wydaje się banalna, jednak wiele z nas nie zdaje sobie nawet sprawy ze złej postawy. Wyprostowana pozycja sprawia, że wyglądamy na pewniejsze siebie. Należy jednak zaznaczyć, że utrzymanie prawidłowej wyprostowanej sylwetki nie jest wcale proste! Podczas rozmowy z drugą osobą nie krzyżuj rąk – wówczas wyglądasz, jakbyś się przed czymś lub kimś broniła.

3. Utrzymuj kontakt wzrokowy

Nie uciekaj wzrokiem na bok podczas rozmowy. Staraj się jak najdłużej utrzymywać kontakt wzrokowy, a jeśli masz kilku rozmówców, patrz na każdego po kolei.

Fat shaming, czyli okrutne żarty z (nad)wagi! Jak sobie z nim radzić?

4. Pozbądź się wewnętrznego krytyka

Kiedy pracujemy nad pewnością siebie, warto jest walczyć z wewnętrznym głosem, który ciągle wmawia, że jesteśmy niewiele warci. Podczas rozmowy z samą sobą, staraj się rozmawiać jak z przyjaciółką. Czy jej powiedziałabyś, że jej pomysły są do niczego i szkoda marnować na nie czas innych?

5. Pamiętaj o uśmiechu

Osoby uśmiechnięte są lepiej odbierane przez innych, a przede wszystkim sprawiają wrażenie świadomych własnych atutów. Pamiętaj jednak, żeby uśmiech był szczery i naturalny. Sztuczny i wymuszony wywoła zupełnie odwrotny efekt.

6. Odpowiedni strój

Nie od dziś wiadomo, że strojem możemy dodać sobie pewności siebie. Odpowiednio dobrane ubrania mogą też sprawić, że inni będą Cię odbierać jako profesjonalistkę.

7. Unikaj porównań

Przestań porównywać się z innymi. Szkoda czasu na zazdroszczenie innym życia, zwłaszcza tego, które widzimy w social mediach. Każdy ma swoje problemy.

8. Mocny uścisk dłoni

Nie ma nic gorszego niż wiotka dłoń podczas powitania, zwłaszcza na spotkaniu biznesowym. Witając się z drugą osobą, wyciągnij do niej pewną wyprostowaną dłoń i uściśnij ją mocno (ale nie na tyle mocno, żeby sprawić ból).

Co prawda w obecnej sytuacji unikamy takich powitań, ale po epidemii może powrócą jeszcze czasy, kiedy witamy się uściskiem dłoni.

9. Bądź przygotowany

Na spotkanie biznesowe dobrze się przygotuj. Jeśli masz odpowiednią wiedzę, to podczas takiej rozmowy czujesz się znacznie pewniej.

10. Jeden krok na raz

Nie wprowadzaj w swoim życiu zbyt wielu zmian na raz. Postaraj się robić postępy małymi kroczkami. Cierpliwość popłaca!

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *