W jednym z odcinków Letniej Szkoły Ery Nowych Kobiet by Koźmiński dr Błażej Podgórski przybliżył temat finansów. W tym wykładzie dowiecie się, jak dbać o płynność finansową oraz jak utrzymać odpowiednią rentowność.

Fundamentem każdego biznesu są finanse. – Nieważne czy to jest kwestia związana z prowadzeniem fundacji, bo tutaj też chodzi o to, żeby zdobyć środki pieniężne czy prowadzimy zwykłą firmę handlową, gdzie mamy ideę prowadzenia, żeby tylko generować zyski – mówił podczas swojego wykładu w cyklu Letniej Szkoły Ery Nowych Kobiet by Koźmiński dr Błażej Podgórski.

W każdym biznesie musimy dbać o płynność finansową przy jednoczesnym utrzymaniu rentowności. Ekspert w dziedzinie finansów podczas swojego wykładu rozszerzył obszar płynności o kwestie pozyskiwania środków pieniężnych czy to za pomocą programów pomocowych kredytów czy rynku kapitałowego. Jest to niezwykle istotne, gdyż w dobie epidemii koronawirusa firmy bankrutują nie tyle z powodu braku zysków, co braku środków finansowych.

dr Błażej Podgórski

Ekspert w dziedzinie finansów i ekonomii. Specjalista z zakresu planowania i oceny projektów inwestycyjnych oraz zarządzania wartością przedsiębiorstw. Kierownik Laboratorium Finansowego Bloomberga w Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi zajęcia z zakresu podstaw finansów, zarządzania finansami, wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa, finansów międzynarodowych oraz zastosowania narzędzi informatycznych w finansach. Autor wielu biznesplanów, projektów doradczych, zwłaszcza dla podmiotów z branży IT. Autor i współautor artykułów z zakresu oceny projektów inwestycyjnych oraz rynku kapitałowego. Współautor książki „Finanse z arkuszem kalkulacyjnym’’. Kierownik projektu silnika do gier motoryzacyjnych replikującego fizykę samochodów, dofinansowanego przez NCBiR. Adiunkt w Katedrze Finansów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *